• baner
  • baner
  • baner
  • baner

Atrakcje jakie czekają na Ciebie przy Obiekcie Centrum Międzynarodowych Spotkań

Szczególnie zadbamy o to abyś się u nas nie nudził, dlatego służymy pomocą w zorganizowaniu wolnego czasu.
Oto nasze propozycje:

Boisko "Orlik" i sala gimnastyczna

Tuż przy Centrum Międzynarodowych Spotkań są tereny zielone do aktywnej rekreacji natomiast zajmujących się sportem wyczynowo zapraszamy na w pełni wyposażone boisko Orlik oraz do sali gimnastycznej.

Spływ kajakowy rzeką Kamienicą

Rzeka Kamienica wypływa z jeziora Kamieniczno koło miejscowości Gliśno. Przepływa następnie przez wieś Tuchomie, gdzie bezpośrednio jej koryto przylega do terenów zielonych przy Centrum Międzynarodowych Spotkań. Za wsią Kamienica wypływa na pola, a następnie chowa się w lesie gdzie najeżona licznymi przeszkodami i przepięknymi szybkimi bystrzami płynie do Kamieńca i dalej do Gałąźni Małej gdzie przy elektrowni wodnej wpada do Słupi jako jej lewy dopływ.

  • Długość rzeki: 58 km 
  • Długość szlaku: 43 km 
  • Czas spływu całą rzeką: 3 dni
  • Tuchomie - Modrzejewo: 14,3km 
  • Modrzejewo – Kamieńc:13,5km 
  • Kamieńc - Gałąźnia Mała: 15 km
  • Spływ można kontynuować rzeką Słupią do Ustki

Wieczór w kręgielni

Trzy nowoczesne tory do gry w kręgle

Warsztaty pieczenia chleba na „Górze Lemana”

Wycieczka rowerowa na „Górę Lemana” w Piasznie

Piaszno to jedna z najwyżej położonych miejscowości w Powiecie Bytowskim (220 m npm). Z wieży widokowej na Górze Lemana rozpościera się wspaniały widok na okolicę pełną pagórków i jezior. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć bliźniaczą konstrukcję na Górze Siemierzyckiej w pobliżu Płotowa. Gospodarstwo Klemensa Lemana to miejsce tętniące życiem. Każdego lata odbywa się tu zlot czarownic a niemal codziennie przybywają dzieci, młodzież i dorośli by zobaczyć rekonstrukcję wioski Gotów. Kilka lat temu Pan Klemens odkrył na swojej ziemi tajemnicze kamienie. Wkrótce okazało się iż są to kamienne kręgi oraz kurhany. Postanowił więc odtworzyć życie mieszkańców tego miejsca sprzed 2000 lat.

Biesiada Kaszubska

Kaszubskie jadło na stole a do śpiewu i tańca zachęca Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Gzube z Tuchomia”

Spotkanie z Bractwem Rycerskim Grodu Chocimierza z Tuchomia

Proponujemy strzelanie z łuku, walki rycerskie, tańce celtyckie.

Przedstawienie teatralne


Obiekt CMS jest ośrodkiem gdzie znajduje się 15 pokoi hotelowych z łazienkami, dwie sale szkoleniowo – konferencyjne, sala szkoleniowo-komputerowa, sale konsumpcyjne, pokój spotkań. Do dyspozycji naszych gości są przyległe tereny zielone, pobliskie boiska sportowe, kajaki, bezprzewodowy internet. Proponujemy cały wachlarz atrakcji kulturalnych od przedstawień teatralnych, występów zespołu folklorystycznego, spotkania z Bractwem Rycerskim po niezwykłe spotkanie z artystą malarzem i wizyta w jego prywatnej galerii. Szczycimy się niezwykle pyszną domową kuchnią. Serwujemy ciepłe drożdżówki, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, pierogi z sezonowymi owocami, ryby... „Zapraszamy do Tuchomia, miejsca na Kaszubach gdzie folklor i współczesna sztuka przenikają się na wskroś.”


© Obiekt Centrum Międzynarodowych Spotkań, ul. Szkolna 4, 77-133 Tuchomie, woj. pomorskie | tel.: 59 82 15 689; tel.: kom. (+48) 500 561 506 | e-mail: biuro@obiektcms.pl